Jauna īsfilma “Good morning, Karosta” (“Labrīt, Karosta”)

No 2008.gada 17.- 22.janvārim Liepājas Karostā „Kultūras un informācijas centrā K@2“ notika seminārs/ radošās darbnīcas „Sadarbības tīkli un mediji“, kurā piedalījās filmu veidotāji un aktieri no Anglijas, Polijas, Dānijas, Vācijas un pieci jaunieši no Liepājas. Pirms semināra tika izsludināts scenāriju kopsavilkumu konkurss, kura noslēgumā izvēlējāmies 5 labākos scenāriju ideju autorus – tie bija Evija Galveite, Edmons Gruduls, Agnese Ivane, Tanita Maķēna un Mikus Austers.

Pēc semināra jaunieši atzina, ka tie, kuri neko nezināja par filmu veidošanu esot daudz jauna iemācījušies, tiem, kuri zināja tā bija interesanta, jauna pieredze. Svarīga bija arī sadarbība ar Anglijas filmu studijas AGENDA dalībniekiem, kas tobrīd uzņēma dokumentālo filmu par Karostu, kuri semināra laikā jauniešus apmācija profesionālā filmēšanā, montēšanā, skaņu ierakstīšanā un deva daudz labu padomu, kas noderēja arī īsfilmas radīšanā. Paši jaunieši, kas bija scenārija ideju autori izveidoja pilnīgi jaunu scenāriju semināra laikā, kas bija vienlīdz interesants, un kura ietvaros veiksmīgi arī noorganizēja Halloween balīti (par maskām un tērpiem liels paldies jāsaka Liepājas Tautas teātra darbiniecei Maijai).

Kopumā vērtējot seminārs bija izdevies, tika nodibināti jauni kontakti un iegūtas jaunas zināšanas, sadarbība tiks turpināta scenāriju rakstīšanas seminārā Vācijas pilsētā Dresdenē 2008.gada maijā, pēc tam arī filmu festivālā Polijā.

Izveidoto īsfilmu tuvākajā laikā būs iespējams noskatīties internetā http://www.karosta.lv, http://www.medientraktor.de, http://www.youtube.com, http://www.draugiem.lv un „K@2 mediatēkā“ Karostā, Atmodas bulv. 6.

Projektu realizēja „Kultūras un informācijas centrs K@2“ ar Liepājas pilsētas domes, Kultūras pārvaldes un http://www.liepajasblogs.lv atbalstu.

Daina Gintere,
Projekta vadītāja

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: